Klęska drużyny narodowej Brazylii - reprezentacja narodowa Chorwacji wystąpi w 1/2 finału mundialu!

Klęska drużyny narodowej Brazylii - reprezentacja narodowa Chorwacji wystąpi w 1/2 finału mundialu!

Drużyna Chorwacji zagra w 1/2 finału - o wyniku końcowym zdecydowały jedenastki Narodowa kadra Chorwacji zagra w 1/2 finału - zadecydował konkurs jedenastek!

Rozgrywane w Katarze mistrzostwa świata wielkimi krokami zbliżają się do końca. Ćwierćfinały, których zwycięzcy zagrają w 1/2 finału mistrzostw świata były rozgrywane w ostatni weekend. Z tym, iż ich drużyna narodowa pożegnała się z szansami na zdobycie tytułu mistrzowskiego musiało pogodzić się bardzo dużo kibiców piłkarskich. Jednak pozostaje podziwiać turniej do samego końca i ekscytować się cudownymi trafieniami a także czekać na końcowe rozstrzygnięcia. Jednym z faworytów do wygrania pucharu świata od pierwszego spotkania mundialu była drużyna Brazylii nie da się tego ukryć. Mogło wydawać się, iż wszystko zmierza w idealnym kierunku po triumfie z reprezentacją narodową Korei Południowej, lecz wtedy przyszedł czas meczu z narodową drużyną Chorwacji. Zawodnicy kadry narodowej Chorwacji zafundowali niesamowicie ciężkie warunki dla reprezentacji Brazylii podczas meczu.

Od samego początku tego starcia reprezentacja Brazylii miała kłopot z kończeniem akcji celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaccy gracze świetnie spisywali się w grze defensywnej, lecz czasami byli w stanie zaskoczyć ładnymi akcjami ofensywnymi. Arbiter tego starcia nie miał wyboru i po czasie regulaminowym był zmuszony zaprosić zawodników obu reprezentacji na dogrywkę. Wielbiciele futbolu zgromadzeni na stadionie byli zadowoleni z przebiegu spotkania. Kadra narodowa Brazylii objęła prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy za sprawą bramki Neymara Jr. Można było odnieść wrażenie, że już jest pozamiatane i Canarinhos mogą rezerwować bilety na mecz półfinałowy. Jednak podczas drugiej części dogrywki cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem do bramki trafili gracze narodowej reprezentacji Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do rzutów karnych. Kadra narodowa Chorwacji ma wielkie doświadczenie w wykonywaniu rzutów karnych i tym razem było to widoczne. Piłkarzom Brazylii zabrakło pewności w trakcie wykonywania karnych, dzięki czemu golkiper kadry Chorwacji bez trudu kilka obronił. Z kolei narodowa kadra Chorwacji nie pomyliła się ani razu i tym sposobem zapewniła sobie kwalifikację do półfinału mundialu w Katarze. Rywalem drużyny Chorwacji będzie silna narodowa kadra Argentyny, która w meczu ćwierćfinałowym pokonała też po konkursie jedenastek kadrę narodową Holandii.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy