Jaką rolę pełni dno miednicy?

Jaką rolę pełni dno miednicy?

Trzeba wiedzieć, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezmiernie ważna grupa mięśni, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Takowe mięśnie podtrzymują też w odpowiedniej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne i mocne, właściwie każdy z nas powinien zadbać o to, aby nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna miednicy nadzorują utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu i dodatkowo poszczególnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w kompetentny sposób bardzo staramy się ziszczać możliwie jak najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, badanym z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. Przy tego typu niedogodnościach bardzo ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Oprócz tego pożądane byłoby zwrócić uwagę na konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Warto wykonywać serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa jak skurcz. Podczas gdy uzyskamy kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, np. wracając do domu autobusem lub siedząc przed komputerem. Dobrze wykonywane ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy