Co warto wiedzieć o dnie miednicy?

Co warto wiedzieć o dnie miednicy?

Trzeba być świadomym tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezwykle istotna grupa mięśni, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie utrzymują również w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Z tego względu właściwie każdy z nas powinien w racjonalny sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale też nie były nadmiernie napięte. Trudno również ukryć, że mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za właściwe utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu a także różnych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w profesjonalny sposób staramy się realizować możliwie jak najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. W tego rodzaju problemach ogromnie istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Na stojąca, na leżąco jak i na siedząco też istnieje możliwość ich wykonywania. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak skurcz, podczas prowadzenia powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Podczas gdy dojdziemy do efektywności, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem lub też siedząc przed komputerem. Ćwiczenia regularne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy