Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Należałoby być świadomym tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie istotna grupa mięśni, która odpowiada między innymi za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie podtrzymują też w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne oraz sprawne, każdy bez wyjątku powinien zadbać o to, aby nie były zbyt napięte. Trudno też ukryć, iż mięśnie dna miednicy odpowiedzialne są za prawidłowe utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz różnych narządów w jamie brzusznej.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w kwalifikowany sposób staramy się dokonywać możliwie najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, badanym z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. Przy tego rodzaju komplikacjach szczególnie istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Na stojąca, na leżąco jak i na siedząco też istnieje możliwość wykonywania ich. Powinno się prowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Podczas gdy uzyskamy efektywność, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy właściwie w każdej możliwej sytuacji, np. wracając do domu autobusem bądź siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy